wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się destruują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od właściwego i sumiennego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz