środa, 25 maja 2016

Projekotwanie ogrodzenia z PCV na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa nie potrzebuje zezwolenia na to ani zgłaszania tego faktu do starostwa powiatowego oprócz wyjątkowych przypadków.

Konstrukcja ploty z plastiku na ogrodzenie i bramkę sztachetowa nie wymaga zezwolenia na budowę ani sygnalizowania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc kilku przypadków.

Ogrodzenie Winylowe na plot i furtę sztachetowa nie przekraczające poziomu 2,2 m budowane pośrodku dwoma sąsiadującymi działkami nie zadają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to tez ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów obok prywatnych i wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy plotki Winylowe na ogrodzenie i bramę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu winno określać gatunek ogrodzenia, sposób przeprowadzenia jego instalacji oraz planowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia powinno się dodać deklaracje o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w celach budowlanych a także o ile jest to wymagane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Czasem do stawiania ploty plastykowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet potrzebne są ponadprogramowe uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na miejsce wjazdu.

Stawianie ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Sprzeciw może być w sytuacji, kiedy projektowane ploty plastykowe na plot i furtkę sztachetowa jest nieprawidłowe z uzgodnieniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku gdy przewidywane ogrodzenia Winylowe na plot i furtkę ogrodzeniowamoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. przez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu jest ważne przez dwa lata. Brak zapoczątkowania robót przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia i w wypadku ochoty postawienia ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz